Honba na vinníka

Po monitoringu kanalizácie sme museli začať veľmi rýchlo konať. Existovali dve možnosti – buď pochybili ešte developér pri výstavbe inžinierskych sietí alebo spoločnosť zodpovedná za odvod splaškovej vody, ktorá rozvody od developéra následne prevzala.

Obidvom sme urýchlenie poslali žiadosť o vyjadrenie k situácii a ako aj žiadosť o vyriešenie problému. Prístup developéra „nesklamal“ – totálna ignorácia. Spoločnosť za odvod vody sa k problému zo začiatku tak isto postavila vyhýbavo. Vyhovárali sa na to, že prípojku zaslepil developér, ktorý mal na to kupujúcich upozorniť a prípojku odslepiť. Spoločnosť od neho prípojku ale prevzala a teda prebrala zodpovednosť na seba. Navyše nám ešte aj dala podpísať zmluvu o odvádzaní odpadových vôd bez toho, aby si vôbec skontrolovali, či odvádzanie funguje. Zo začiatku sa nás snažili presvedčiť, že si máme prípojku  opraviť sami. Po pripomenutí ich vlastných obchodných podmienok a pojmov (hlavne toho, že bod napojenia patrí im), sa problémom konečne začali zaoberať. Nebolo to samozrejme hneď, keďže celú situáciu museli prešetriť aj sami. Po viacerých listoch a telefonátoch sa nakoniec 12.12 odhodlali prípojku odslepiť. Našťastie nebolo nutné rozkopávať cestu a do kanalizácie sa spustil robot na kolieskach, ktorý otvor vyfrézoval.

Konečne sme mohli začať bez obáv splachovať. Ďalšia etapa po presťahovaní bude vymáhanie náhrady škôd od zodpovednej spoločnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *