Katastrofa 2

Po týždni sa prízemie javilo ako suché. Za ten čas sa opravilo kotvenie prístrešku, prišlo tak isto na to, že aj jeden dažďový zvod bol nesprávne napojený a voda z neho zatekala za izoláciu. Problém sa javil ako zažehnaný, preto sa začala opätovne používať voda, spustilo sa kúrenie.

Po niekoľkých dňoch sme si ale všimli, že fľaky sa začali opäť objavovať a to ešte intenzívnejšie ako pred tým. Takmer každá stena bola nimi postihnutá v menšom alebo väčšom rozsahu.

P1120082     P1120075 P1120072     P1120069

Pristúpili sme teda k opätovným testom, tentokrát sme už na to išli systematicky, aby sme postupne vylúčili jednotlivé možnosti.

Kúrenie a voda sa ukázali ako spoľahlivé. Jedno podozrenie padlo aj na tepelné čerpadlo, keďže na spiatočných potrubiach sa tvorilo dosť veľké množstvo kondenzácie, ktoré stekalo na podlahu. Tieto potrubia sa tak isto na dvakrát preizolovali, aby sa kondenzácii predchádzalo.

Do podlahy sa urobila sonda, aby sme zistili v akom stave je základová doska. Bolo na nej asi 3mm vrstva vody.

P1120113

Nikto si nevedel dať rady s tým, čo by mohlo toto vlhnutie spôsobovať. Až jedného dňa, keď pri spláchnutí WC z bublinky vyžblnkla voda, išli sme otvoriť kanalizačnú šachtu, ktorá bola úplne zatopená.

Začalo sa teda v bežných krtkovaním, ktoré však nepohlo. Voda zo šachty neodtekala. Museli sme do potrubia zaviesť robota s kamerou, aby situáciu zmonitoroval. Ukázalo sa, že naša kanalizačná prípojka je síce pripojená, ale v mieste pripojenia na verejnú kanalizáciu je zaslepená. Všetka voda, ktorá sa použila, nemala kam odtiecť. resp. mala a bolo práve do interiéru domu, keďže kanalizačné potrubia nie sú stavané na to, aby tesnili pri konštantnom nápore vody.

Začína sa honba na vinníka…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *