Garážová brána

Na garážovú bránu sa čakalo dosť dlho. Jeden z dôvodov bol aj ten, že z ľavej strany nebolo bránu o čo ukotviť. Napriek tomu, že aj stavebný dozor upozorňoval stavebnú firmu, aby sa začala týmto problémom zaoberať už v júni alebo júli, skutočne riešiť sa to začalo až koncom augusta. A prvotné riešenie bolo, že bežný dodávateľ garážových brán, takú bránu urobiť nevie.

Nakoniec nám kontakt sprostredkoval stavebný dozor. Táto nová firma si vedela s problémom poradiť a na ľavú stranu ukotvila lištu, na ktorú sa upevnila vodiaca koľajnica. Musel sa vyriešiť aj problém prekladov v garáži. Stredná vodiaca lišta nemohla byť kotvená úplne hore o strop. Prechod garáže sa tým pádom musel znížiť. Znížil sa o niečo viac, ako sme počítali, ale stále je to prechodná výška. Daňou je ale to, že bočná vodiaca lišta prechádza popred okno. Či sa to naozaj nedalo posunúť o pár centimetrov vyššie, aby to oknu nevadilo, je diskutabilné…

P1110939    P1110973

P1110947    P1110989

 

P1110988   A určite si kladiete otázku, ako sa ešte vyriešia bočné biele pásy z pravej aj ľavej   strany. Pôvodná idea bola prekryť ľavú stranu polystyrénom a zaomietať. Až nato, že horný fixný panel je s lemovaním a tým pádom by bol lem z jednej strany prekrytý polystyrénom a z druhej strany priznaný.

Ako veľa vecí, ani montáž brány sa neobišla bez reklamácie. Spodný panel bol zašpinený od pásky a firma ho musela komplet vymeniť. Stavebné firma sa rozhodla tento panel použiť na výrobu krytu, ktorý namontuje na bielu lištu zľava. Týmto by sa vyriešil problém symetrickosti a farby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *